Wspiera nas znany autorytet

Od kilku lat współpracujemy z Janem Adamskim – znawcą i popularyzatorem klasycznej męskiej elegancji, blogerem cieszącym się dużym autorytetem i poważaniem (https://janadamski.eu). Dzięki tej współpracy powstały nowe konstrukcje Kolekcji Wełna, Wełna 100% oraz Wełna-Len.

W nowych konstrukcjach zmienione zostały proporcje marynarek: zostały one wydłużone, zaś górny guzik został usytuowany niżej niż ma to miejsce w większości marynarek dostępnych na rynku. U nas znajduje się on na wysokości talii, czyli w miejscu optymalnym ze względu na zachowanie harmonii sylwetki. Klapy marynarek zostały poszerzone, co przez postronnych obserwatorów jest odbierane jako bardziej eleganckie i dostojne. W garniturach nowej konstrukcji zdecydowaną dominację uzyskał pierwiastek elegancji nad pierwiastkiem sportowego luzu. Pan Jan rekomenduje noszenie tych garniturów w połączeniu z koszulą w jasnym kolorze (najlepiej białą) i krawatem, którego szerokość powinna być mniej więcej taka, jak szerokość klap marynarki.

Pan Jan jest również autorem naszej najbardziej prestiżowej linii garniturów (Kolekcja Jan Adamski). Są to garnitury z najwyższej jakości tkanin pochodzących z włoskiej tkalni Vitale Barberis Canonico, szyte w najlepszej polskiej szwalni, wyróżniające się opartym na klasyce wzornictwem, wysokiej jakości dodatkami i dbałością o detale. W kolekcji znajdują się zarówno garnitury jedno- jak i dwurzędowe, z tkanin gładkich i wzorzystych. Kolekcja dostępna jest od 2021 roku. W marcu 2022 przewidujemy dostawę nowych modeli garniturów z Kolekcji Jan Adamski 2022.