Garnitury kolekcji Wełna-len są idealne na ciepłe i upalne dni, wykorzystując wszystkie atuty jakie posiada len i dodając do nich atuty wełny

Len od tysięcy lat wykorzystywany był do produkcji odzieży osobistej i pościeli.

Tkaniny lniane

Mają właściwości antybakteryjne. Ich głównymi zaletami jest doskonała oddychalność i przewiewność. Niestety w czystej postaci nie są odporne na deformacje i gniecenie, dlatego w męskich kolekcjach stosujemy włókna lniane w połączeniu z innymi składnikami, w tym przypadku z wełną.

Tkaniny o składzie wełna-len

Idealnie spisują się podczas upałów. Wilgoć chłoną do wnętrza włókien, co sprawia, że skóra pozostaje sucha i świeża. Ich antybakteryjne właściwości nie dopuszczają do powstania brzydkiego zapachu potu. W kontakcie ze skórą sprawiają uczucie chłodu. Ich delikatnie chropowata powierzchnia działa pozytywnie na nasz układ nerwowy i krwionośny, zwiększa mikrokrążenie krwi oraz posiada przyjazne dla skóry kwasowe PH.

Przy wyborze garniturów z tej kolekcji proszę pamiętać, iż wymagają one większej uwagi i pielęgnacji – przede wszystkim częstego prasowania. Tkaniny zawierające len i wełnę są bardziej podatne na powstania zagnieceń, aniżeli te o składach len/poliester lub wełna/poliester.

Wadą lnu i wełny są, charakterystyczne dla włókien naturalnych, wrażliwość na działanie silnego słońca i agresywnych środków chemicznych.

Garnitury Kolekcji Wełna-Len