Dzięki zastosowaniu rozciągliwych włókien o nazwie DUPONT LYCRA 20DN zostały stworzone tkaniny które idealnie dopasowują się do każdego ruchu.

Dupont Lycra 20DN jest dwa razy cieńsze w porównaniu z szeroko stosowanym na świecie włóknem 40DN. Cieńsza przędza taka jak 20DN lepiej integruje się i łączy ze stosowanymi do produkcji tkanin: : wełną, lnem, bawełną, poliestrem czy wiskozą. W trakcie procesu wytwarzania nici dla tkanin garniturów z Kolekcji Komfort zachodzi tzw. Core spinning proces – włókna poliestru oraz wiskozy są zawijane/skręcane na nitce wyżej wymienionej Lycry. Tworzy się w ten sposób przędza rdzeniowa, w której nić Lycra jest pokryta włóknem poliwiskozowym.

Przędza ta stosowana jest do poprawy właściwości funkcjonalnych tkanin, takich jak wytrzymałość, trwałość, komfort i elastycznośćNici Lycry pokryte i chronione włóknem poliwiskozowym są także znacznie mniej podatne na wysoką temperaturę, nie łamią się i nie wystają poza powierzchnię tkaniny, dzięki czemu nie tracą swoich właściwości elastycznych.

Stosowanie tkanin opartych na powyższej technologii w garniturach z Kolekcji Komfort, powoduje, iż są one bardzo wygodne. Ze względu na swą elastyczność, zapewniają większą swobodę ruchu. Prawdopodobieństwo pęknięcia spodni, podczas użytkowania spada o 90% w porównaniu do innych stosowanych technologii.

Dają poczucie komfortu w warunkach porannego pośpiechu

W trakcie pracy nie ograniczają swobody ruchów

Ze względu na swoją elastyczność, idealnie dopasowują się do sylwetki, nawet po obfitym posiłku

 

Zapewniają nienaganny wygląd podczas ważnych rozmów

Dzięki odporności na zagniecenia, pozwalają długo cieszyć się eleganckim wyglądem w trakcie wieczornych spotkań

Garnitury Kolekcji KOMFORT