KOLEKCJA została zaprojektowana przez pana Jana Adamskiego,

który jest znanym i szanowanym autorytetem w dziedzinie klasycznej męskiej elegancji, m.in. autorem bloga poświęconego temu tematowi: https://janadamski.eu.

Inspiracją dla pana Jana były ubiory światowej sławy dandysów i trendsetterów, uczestniczących w kolejnych edycjach słynnych targów mody męskiej Pitti Uomo, odbywających się we Florencji, we Włoszech. Pan Jan Adamski jest stałym bywalcem tych targów i rozpoznawalną postacią wśród luminarzy mody męskiej.

Założeniem projektanta było stworzenie garniturów ściśle trzymających się zasad klasyki, uszytych z pietyzmem w jednej z najlepszych polskich szwalni, z wełen najwyższej jakości w odważnych kolorach i wzorach, z udziałem niebanalnych dodatków (np. guzików z rogu bawolego czy kolorowych podszewek wiskozowych), a przy tym nie odstraszających przesadnie wysoką ceną. Naszym szanownym klientom pozostawiamy ocenę, na ile ten zamysł się powiódł. 

Cechami, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają garnitury KOLEKCJI, są harmonijne proporcje oraz szerokie klapy marynarek.

Są to cechy, które zwykło się nazywać sartorialnymi. To obco brzmiące słowo (które powoli zadomawia się w języku polskim) oznacza nawiązanie do tradycyjnego krawiectwa miarowego przy jednoczesnym zerwaniu z bezowocną pogonią za najnowszymi trendami mody. Dlatego garnitury Kolekcji Jan Adamski są tyleż piękne, co ponadczasowe.

Kilka zdań wyjaśnienia wymaga użyte powyżej pojęcie: harmonijne proporcje. Z harmonijnymi proporcjami garnituru mamy do czynienia wtedy, gdy dolna krawędź marynarki dzieli sylwetkę na pół, zaś jej górny guzik (ten zapinany) jest usytuowany na wysokości talii (ok. 2-2,5 cm powyżej pępka). Harmonijne proporcje to także właściwej długości rękawy marynarki (umożliwiające wystawanie mankietów koszuli) oraz właściwej długości spodnie (nie tworzące zmarszczeń u dołu nogawki).

Są też inne cechy, które powodują, że garnitury Kolekcji Jan Adamski są wyjątkowe i niepowtarzalne. Wymienić tu trzeba przede wszystkim: najwyższej jakości wełny pochodzące ze słynnej włoskiej tkalni Vitale Barberis Canonico, kolorowe podszewki wiskozowe od renomowanego specjalisty od podszewek – firmy TMR Cederna, oraz guziki z rogu bawolego od Union Knopf.

Wymienione powyżej cechy tworzą potencjał dla garnituru idealnego.