Garnitur wełna-len – idealny na wiosnę i lato

Len jest naturalną tkaniną znaną już w starożytności.

Posiada właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne, bardzo dobrze chłonie wilgoć, którą szybko odparowuje z włókien, dając poczucie komfortu osobie która ma na sobie składniki garderoby uszyte z tej tkaniny. Charakteryzuje się też dużą oddychalnością i przewiewnością, co czyni go tkaniną idealną na lato.

Ale len ma też cechę, która utrudnia jego zastosowanie w niektórych sytuacjach. Mianowicie ma dużą podatność na gniecenie i deformacje. Wprawdzie są tacy, który uważają, że pognieciony len ma duży urok, ale nie wszyscy się z tym zgadzają. Natomiast nikt nie zaprzeczy, że len jest tkaniną wyjątkowo piękną i bardzo stylową. Letni lniany garnitur, szczególnie w jasnym kolorze, ma swój niezaprzeczalny urok pod warunkiem, że zaakceptujemy pogniecioną marynarkę i wypchane kolana w spodniach.  

Jest jednak alternatywa dla osób, które doceniają właściwości i urodę lnu, ale wzdragają się przed pogniecionym garniturem.

Tą alternatywą jest garnitur uszyty z mieszanki lnu i wełny.

Garnitur wełna-len jest idealny na lato: jest lekki, przewiewny i komfortowy, a do tego piękny i stylowy.

Wybierając garnitur wełna-len, który ma dawać poczucie komfortu nawet w upalne dni, warto zwrócić uwagę na splot tkaniny. Nie powinien być zbyt spoisty, lecz luźny, co łatwo stwierdzić patrząc na tkaninę pod światło; ta luźno tkana będzie wyglądać jak delikatna siateczka. Marynarka w letnim garniturze w żadnym wypadku nie powinna mieć podszewki poliestrowej, lecz wiskozową (ewentualnie acetatową), a najlepiej jeśli podszewki nie będzie miała wcale

Butami, które najlepiej będą pasować do letniego garnituru z mieszanki wełny z lnem, będą loafersy w jasnym kolorze (zamszowe lub ze skóry licowej). Można je nosić bez skarpet, co będzie w duchu włoskiej sprezzatury, ale można też skarpety zakładać. Warto pamiętać o tym, że pasek do spodni powinien być kolorystycznie dopasowany do butów. Jeśli buty są zamszowe to będzie idealnie jeśli pasek też będzie zamszowy.

W ofercie naszego sklepu jest duży wybór garniturów uszytych z mieszanki wełna-len.

Nowością jest wysokiej klasy garnitur SHERLOCK z prestiżowej kolekcji Jan AdamskiGarnitur jest uszyty z bardzo luźno tkanej mieszanki wełny i lnu (75/25) i ma niebanalny wzór drobnej kratki w kolorystyce beżowo-brązowej z niebieskimi wtrętamiMarynarka jest bez podszewki i posiada sartorialne, szerokie klapy ostre oraz guziki z rogu bawolego.

 
Go to top