Wesele w stylu industrialnym

Coraz większą popularność wśród państwa młodych zdobywają śluby i wesela organizowane w z góry założonym stylu. Ów styl przejawia się głównie w charakterze sali weselnej i w dekoracjach, ale może także mieć swoje odzwierciedlenie w daniach i alkoholach serwowanych podczas weselnego przyjęci oraz – co nas najbardziej interesuje – w strojach panny młodej i pana młodego.

Styl industrialny charakteryzuje się prostotą i surowością, co w głównej mierze dotyczy miejsca, w którym wesele się odbywa. Beton, stal i ściany z nietynkowanej cegły to typowe elementy wystroju wnętrza. Ale styl industrialny rzutuje też na dekoracje, wystrój stołu oraz – w mniejszym stopniu – serwowane potrawy oraz stroje państwa młodych

Industrialny pan młody powinien postawić na jednorzędowy garnitur w kolorze granatowymbiałą koszulę i czarne buty. Bardzo dobrze w industrialny klimat wpisze się garnitur trzyczęściowy lub hybrydowy. Oba wymienione, to garnitury z kamizelką. Ten pierwszy ma kamizelkę uszytą z tego samego materiału co spodnie i marynarka, ten drugi ma kamizelkę w innym kolorze, często w delikatną kratę księcia Walii. Do granatowego garnituru najodpowiedniejsza będzie kamizelka szara, o dość jasnym odcieniu.

Industrialny krawat to krawat gładki lub w skośne paski – najlepiej jeśli będą to cienkie dyskretne prążki. Zamiast krawata można postawić na muszkę i w tym przypadku jest większa swoboda w doborze wzorów. Do granatowego garnituru najlepsza będzie granatowa, bordowa lub ciemnozielona muszka w białe grochy. Paski też są mile widziane.

Najbardziej formalne i eleganckie buty to czarne wiedenki (oksfordy) lub lotniki. Ale ukłonem w stronę stylu industrialnego będą czarne monki – buty rzadko spotykane, więc wzbudzające duże zainteresowanie.

Industrialny pan młody nie powinien też zapomnieć o białym goździku włożonym do butonierki (rozcięcia w klapie marynarki) oraz białej poszetce włożonej do brustaszy (kieszonki piersiowej w marynarce).

Go to top